Přeskočit navigaci


Kalendář

Srpen
Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Reklama, odkazy

Naši partneři

Yumer - denní menu, rozvoz, takeaway - nabídka restaurací přehledně Plaváček webdesign Ubytování v chorvatsku


13 - Hezkej večer

Kódové označení dílu7G01
Český názevHezkej večer
Anglický názevSome Enchanted Evening
Česká premiéra08.01.1993
Světová premiéra13.05.1990
Tabulová hláška v češtiněUž nikdy nebudu při vyučování křičet 'Hoří'!
Tabulová hláška v angličtiněI will not yell 'Fire' in a crowded classroom

Úvodem epizody i méně zdatný pozorovatel zjistí, jak moc náročný je život nefalšované americké hospodyňky Marge. Ta zcela frustrovaná svým těžkým údělem býti Homerovo ženou, jednoho dne nevydrží a vylije si kýbl pocuchaných nervů rovnou do éteru místního rádia. Moderátor rozhlasové stanice poradí Marge, jak vyškolit sobeckého manžela. Ten však vše slyší v práci a začne mít strach, že se mu hroutí manželství a rozhodne se proto navštívit nálevnu u Očka, kde ho zkušený barman inspiruje k romantickému činu. Homer uposlechne a jde nakoupit květiny. Je pozdě večer a venku silně prší. Netrpělivá Marge doma čeká, až se její manžílek uráčí dovalit, aby mu vpálila krutou pravdu do obličeje. Když však  Marge uvidí promoklého Homera stát mezi dveřmi s bombonierou  a povadlou květinkou, tak roztaje dojetím a na vše zlé zapomene.

                Znovu zamilovaný páreček Simpsonových se zrovna chystá na romantickou večeři, když tu zazvoní Dadulka Hajajová - hrůzostrašně vypadající paní na hlídání. Rodiče tak považují věc za vyřízenou a odjíždějí na večeři, kterou plánují zakončit v některém z romanticky vyhlížejících motelů. Během toho, co se Marge s Homerem výtečně baví v restauraci, Bart s Lízou se dozvídají z krimi pořadu, že jejich chůva, pravým jménem Drakulka Halamová, je násilnice a vykradačka bytů. Než však stačí malí Simpsoni cokoli podniknout, krutá ježibaba je sváže jako Jeníčka s Mařenkou, avšak nikoli před pouhou pecí s uhlíky, ale před televizí s děsným pořadem.  Paní na hlídání se tedy může konečně chopit své skutečné profese a začne bílit růžový domek Simpsonů.

                Děti se však jen tak nedají a osvobodí se, i když pravda – hlavně za pomoci Megie. Zlodějku zpacifikují a na oplátku také rovněž svážou a utíkají honem ven, zavolat pomoc. V tu chvíli jsou již Marge a Homer na motelovém pokoji, kde si dopřávají toliko kýžený odpočinek a romantiku. Starostlivá Marge se chce však ještě ujistit, zda děti klidně spí, a tak volá domů.  Tam to však nikdo nebere a tak to jedou s Homerem radši prověřit.  V domě najdou na zemi spoutanou lupičku. Netuší však, že jde o známou delikventku a tak jí s pardonem osvobodí, doprovodí k autu a ještě jí dají trojnásobnou mzdu. Jen co Drakulka odjede, dorazí Bart s policií a televizním štábem, čímž se celá šlamastika vysvětlí. Nic ovšem už nezabrání tomu, aby si manželé Simpsonovi užili svou romantickou noc, jak se patří.

Hlášky:  

Očko:      „Je tu nějakej pan Koholík – Al Koholík?“

               „Je tu nějakej pan Zanej – Vylí Zanej?“

Autor:       Patrik Patera


©2007 TheSimpsons.cz, všechna práva vyhrazena | design a kod Plaváček webdesign | ilustrace DALIart | redakční systém Plume CMS