Přeskočit navigaci


Kalendář

Červenec - Srpen
Po Út St Čt So Ne
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11

Reklama, odkazy

Naši partneři

Yumer - denní menu, rozvoz, takeaway - nabídka restaurací přehledně Plaváček webdesign Ubytování v chorvatsku


Jak Bárta osvítil bůh

Kódové označení díluBABF06
Český názevJak Barta osvítil bůh
Anglický názevFaith Off
Česká premiéra18.12.2000
Světová premiéra16.01.2000
Tabulová hláška v češtiněUž nikdy nebudu nikoho prudit telefonem
Tabulová hláška v angličtiněI will stop phoning it in

Univerzitní sraz absolventů Horní Springfieldské Univerzity přiměje Homera vyvádět znovu nejapnosti jako za studentských let. Po nevydařeném vtípku na děkana univerzity končí Homer s kýblem lepidla na své plešaté hlavě.  

Jak dostat kýbl z Homerovi hlavy je těžký oříšek. Rady si neví ani doktor Dlaha. Když se Homer snaží se svým handicapem žít a řídit auto, končí celá rodinka v příkopu. Čirou náhodou se tak dostávají na křesťanskou show bratra víry, který přesvědčuje lidi ve svém varieté, že mají nadlidskou moc. Když Bárt holýma rukama sundá Homerovi kýbl z hlavy, není nikdo (kromě Lisy) na pochybách. 

Bárt sám věří, že má moc, která může lidi uzdravovat. Otvírá se spolužáky nový kostel plný rockové hudby, světelných efektů a zázraků, které může vidět každý. Všechno funguje do doby, než zázračnou sílou vyléčený Milhouse skončí v nemocnici. Bárt si uvědomuje, že zázračnou moc nemá a končí všechna představení. 

Na footballovém utkání mezi Horní a Dolní univerzitou však Homer svým alegorickým vozem zraní klíčového hráče Horní univerzity. Pod pohrůžkou Tlustého Tonyho a jeho jehly přemlouvá Bárta, ať udělá ještě jeden zázrak. Podaří se Bártovi zpravit Juščenkovu utrženou nohu? Dokáže Juščenko dokopnout míč do brány bez nohy? Opravdu musel Homer posypat Flandersovi záhonky něčím, že na nich už nikdy nic nevyroste???

©2007 TheSimpsons.cz, všechna práva vyhrazena | design a kod Plaváček webdesign | ilustrace DALIart | redakční systém Plume CMS