Přeskočit navigaci


Kalendář

Červenec - Srpen
Po Út St Čt So Ne
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11

Reklama, odkazy

Naši partneři

Yumer - denní menu, rozvoz, takeaway - nabídka restaurací přehledně Plaváček webdesign Ubytování v chorvatsku


02 - Ředitel Skinner a seržant Skinner

Kódové označení dílu4F23
Český názevŘeditel Skinner a seržant Skinner
Anglický názevThe Principal and the Pauper
Česká premiéra02.11.1999
Světová premiéra28.09.1997
Tabulová hláška v češtině
Tabulová hláška v angličtině

V tomto dílu,  půjde o ředitele Skinnera, lépe řečeno spíše o jeho tajemnou minulost. Školní pořádkový pedant a maminčin mazánek Seymour, zdá se není ten, za koho byl celou dobu považován. Při příležitosti výročí jeho dlouholeté působnosti na Springfieldské východní základní škole se stane neočekávaná událost. Na oslavu se dostaví mimo jiné i skutečný Seymour Skinner.

   Jak se ukazuje, současný Skinner není Skinnerem, ale jeho pravé jméno je Armin Tamsarian. Šokovaní posluchači jen zírají (tedy krom Barta, který se směje hloupému jménu) a naslouchají příběhu o tom, jak nynější morální vzor základní školy brojící proti hulvátství a výtržnictví mladistvých byl kdysi sám mladým pouličním delikventem. Takový grázl jako on prý brzy stanul před soudem, kde mu byly nabídnuty různé volby jak odčinit svoje hříšné činy. Jednou z těch voleb byla i armáda, kterou si vybral poměrně nešťastně právě Armin. Byla zrovna válka ve Vietnamu a tak se jeho dalším domovem za nedlouho staly zákopy, kde potkal pravého seržanta Skinnera.

   Ten vzal mladého a nezkušeného Armina pod svá křídla a předal mu nejen své zkušenosti, ale také vznešené sny. Jak již to občas ve válkách chodí, tak se zrovna hrdinný Seymour Skinner ztratil v oblaku bojového kouře a už ho nikdo nenašel. Zbylo po něm jen pár věcí a vzpomínky. Armin cítil povinnost sdělit smutnou novinu Skinnerově matce, která ho ale kupodivu přijímá jako svého vlastního syna, což Armin s jistým pocitem viny akceptuje a přebírá tak životní štafetu a tudíž i identitu po pohřešovaném Seymourovi Skinnerovi.  

   Poté co všechna pravda vyjde na povrch a s konečnou platností je jasné, že Skinner není Skinner, ale Armin, tak ho sled událostí navrací zpět do jeho skutečné identity. Pravý Skinner přebírá ředitelování a Armin se odebírá do garáže, kde navléká svou starou koženou bundu, nakopává svůj motocykl a začíná opět tam, kde dříve skončil – jako pouliční výtržník v Capital city.

   Ani jednomu ze Skinnerů se však nedaří podle představ jejich nového prostředí. Armin je totiž neschopný dělat cokoli jiného než ředitele a naopak právému Skinnerovi to dělá trochu problém.  

   Lidé ze Springfieldu chtějí zpět starého ředitele Skinnera. Ten nový má však přeci také právo na to být ředitelem ne? Celou epizodu musí tedy rozlousknout kdo jiný, než Homer.

  Springfieldští přivážou současného ředitele na vlak a na nádraží mu vzdají hold se slovy, že už se nemusí vracet. Loučení tedy probíhá v duchu „děkujeme – odejděte“. Stále zde ale zůstal problém se jménem, jenž ovšem vyřeší soudce Roy Snyder, který jménem Springfieldu propůjčí jméno Seymour Skinner i vše co k němu náleží opět do rukou Armina, a ten se díky tomu opět může opět hrdě postavit do čela školy jako starý dobrý Seymour Skinner.

Autor:     Patrik Patera


©2007 TheSimpsons.cz, všechna práva vyhrazena | design a kod Plaváček webdesign | ilustrace DALIart | redakční systém Plume CMS