Přeskočit navigaci


Kalendář

Červenec - Srpen
Po Út St Čt So Ne
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11

Reklama, odkazy

Naši partneři

Yumer - denní menu, rozvoz, takeaway - nabídka restaurací přehledně Plaváček webdesign Ubytování v chorvatsku


06 - Bart hvězdou

Kódové označení dílu5F03
Český názevBart hvězdou
Anglický názevBart Star
Česká premiéra30.11.1999
Světová premiéra09.11.1997
Tabulová hláška v češtiněUž nikdy nebudu tancovat irský tanečky
Tabulová hláška v angličtiněI did not invent Irish dancing

Kondice našich Springfieldských obyvatel je podle průzkumu na veletrhu zdraví otřesná. Nejvíce se to  týká zdá se dětí, Barta nevyjímaje. Rodinka Simpsonových, hovících na svém pohodlném gauči se dozvídá z televize, že jeden ze způsobů jak dát Bartovu fyzičku opět do richtiku, je fotbal. Klučinu s bodlinami tedy navléknou do fotbalové zbroje a ten může jít hrdě spalovat tuky. V týmu potkává mimo jiných tlouštíčků také například kamaráda Milhouse a tvrďáka Nelsona. A jelikož kolektivní sporty jak známo chrání mladou duši od světských neřestí, kdo jiný než Flanders by měl být koučem. To se však nepozdává Homerovi, který Flanderse nenávidí kdykoli a kdekoli. Ani bohabojný Flanders nevydrží tu spršku urážek a jedné pivní plechovky do zátylku od neznaboha Homera a po chvíli provokování předává trenérské žezlo právě jemu.

                Homer vezme svoji profesi velmi vážně jako vždy. Zpočátku se snaží Barta cepovat, ale kvůli špatným vzpomínkám na svého otce, začne svého synátora protěžovat a udělá z něj nahrávače, přesto, že k tomu nemá takové předpoklady jako bijec  Nelson.  Není tedy pro nikoho překvapením, že chlapec svou roli nezvládá, ehm - tedy až na Homera, který je zaslepen vidinou potencionálního úspěchu svého synáčka. Atmosféra v týmu kvůli neúspěchu houstne a zcela zoufalý Bart neví kudy kam.  Stane se však zázrak a nedaleko pozemku Simpsonových zastaví legendární rozehrávač  Joe Namath (dres č. 12), známý také jako Broadway  Joe, který však Bartovi nestihne poradit, protože Joeova drahá polovička mezitím opraví vůz (karburátor). Dilema se pokusí vyřešit až Líza, která bratrovi poradí, aby předstíral neschopnost. Homer však odmítá bez Barta hrát. Barta to dopálí a jde s pravdou ven. Nechce být už dále v týmu, neboť mu to evidentně nejde, což Homera dopálí. Atmosféra v domě Simpsonů by se dala krájet na velmi tenké plátky.

                Homer si později uvědomí, že jeho syn nemusí být nutně nahrávač a největší ikona týmu a proto mu nabídne roli křídla. Všechno ale nabere v průběhu finálového zápasu nečekaný rozměr, když si pro Nelsona, nejlepšího hráče týmu, přijede policie. Bart se rozhodne, že udělá co je třeba a nechá se zatknout místo Nelsona. Tým zvítězí a všichni jsou spokojení… tedy snad až na Barta, který se v policejním autě dozvídá, že půjde nejspíš bručet. No a na konec, ještě něco o karburátorech v podání legendy.

 

Hlášky:

Marge:                 „Neměl bys syna tak honit.“

Homer:                „Jestli znáš nějaký jiný způsob, jak se realizovat prostřednictvím syna, tak sem s ním.“

Autor:                  Patrik Patera


©2007 TheSimpsons.cz, všechna práva vyhrazena | design a kod Plaváček webdesign | ilustrace DALIart | redakční systém Plume CMS