Přeskočit navigaci


Kalendář

Září - Říjen
Po Út St Čt So Ne
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 01 02 03

Reklama, odkazy

Naši partneři

Yumer - denní menu, rozvoz, takeaway - nabídka restaurací přehledně Plaváček webdesign Ubytování v chorvatsku


Sněhulka (v orig. Snowball – sněhová koule)

Sněhulka I. byla simpsonovic kočka, která opravdu byla bílá jako sníh. Odtud zřejmě ten název. V seriálu se o ní mluví pouze v minulém čase, protože zemřela po tragické autonehodě, kterou zavinil starostův opilý bratr. Přesné datum její smrti není zřejmé, patrně Halloween 1990. Sněhulka je k vidění v několika dílech na fotografiích (např. A s Meggi jsou tři, kde na ní sedí malý Bart v kovbojském) nebo když jede Bart po eskalátorech do nebe. Je ovšem zajímavé, že paní Albrightová z nedělní katolické školy Lise řekla, že Sněhulka do nebe nemůže.

Sněhulka II. byla na rozdíl od své předchůdkyně černá jako saze. Jméno patrně podědila. Svou největší roli odehrála v 14. sérii, v epizodě Starý zbabělec, kde zachránila Homera z hořícího domku na stromě. Když vidíte někde vyobrazenou rodinku Simpsonových, zpravidla vedle gauče sedí Sněhulka II. Když se řekne „Ta simpsonovic kočka“, myslí se právě Sněhulka II. Se Spasitelem vycházela vždy dobře, dokonce se jednou měli brát, aby nežili v hříchu. Sněhulka II. odešla ze žlutého světa v 15. sérii v dílu Já robot, kdy jí srazil Dr. Dlaha svým Mercedesem G500 (což je zvláštní, protože jinak jezdí s Volvem)

Další následuje logicky Sněhulka III. Ta už vůbec není bílá, ale hnědá a hlavně je to kocour, nikoliv kočka. Lisa a jej vyzvedla z útulku krátce po smrti Sněhulky II. Zemřel díky své obezitě, která mu příliš nepomohla po pádu do akvária. Snažil se ulovit zlatou rybičku.

Sněhulka IV. se jmenovala Coltrane. Zní to podivně. Líza jí získala opět z útulku a ačkoliv to měla být Sněhulka IV. slyšela pouze na jméno Coltrane. Byla kromě Sněhulky I. jako jediná v bílé barvě a dostála tak aspoň na krátkou dobu svému Simpsonovskému jménu. Krátce po té, co jí Líza přinesla domů, vyskočila z okna a zabila se.

Sněhulku V. Líza nechtěla z důvodu, že každá kočka, kterou ona vlastní je nešťastná a předurčena k rychlé smrti. V útulku už jí další kočku dát odmítli. Kočku získala od Kočičí ženy. Díky Gilovi, který místo aby kočku přejel naboural do stromu a dokázal tak, že nová kočka hned neumře, nakonec Líza získává novou kamarádku. Sněhulka V., která vypadá velmi podobně jako Sněhulka II. se stává zase na delší čas součástí rodiny Simpsonů. Líza na konci dílu říká, že bude hrát jako, že se nic nestalo a že bude nová kočička Sněhulka II.


©2007 TheSimpsons.cz, všechna práva vyhrazena | design a kod Plaváček webdesign | ilustrace DALIart | redakční systém Plume CMS