Přeskočit navigaci


Kalendář

Srpen
Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Reklama, odkazy

Naši partneři

Yumer - denní menu, rozvoz, takeaway - nabídka restaurací přehledně Plaváček webdesign Ubytování v chorvatsku


The Simpsons Game - Simpsonovi ve hře

05.11.2007

Znáte ten pocit, když opouštíte kinosál a je vám líto, že film už skončil a není se na co těšit? Pro majitele herních konzol tu máme pořádný flastr na bebíčko.

Po The Simpsons Movie neboli Simpsonovi ve filmu přichází The Simpsons Game nebo česky Simpsonovi ve hře. To, že se k filmu najednou objeví i hra není nic závratného. Spíše málokdy tomu tak není. Hra většinou moc kvality za pár týdnů tvorby nepobere. Je přeci nutné ke kasovnímu trháku narychlo zbouchat CD s aspoň několika hodinkami zábavy. Většinou se to nedaří.

U The Simpsons Game vše nasvědčuje tomu, že to tak být nemusí. První poměrně slušnou pojistkou je tvůrce. ElectronicArts známe všichni a jejich hry zpravidla v koši nekončí. Tou druhou jsou trailery, které můžete shlédnout přímo zde.

Trailer ke hře The Simpsons game si můžete prohlédnout až po nainstalování flashe.

Co dělá hru dobrou hrou? Jenom téma Simpsonových určitě nestačí (viz. Krusty´s Super Fun House) a kromě grafiky a zvuku (oboje jako standard) je zapotřebí špetka originality. Podle oficiálních stránek EA se zdá, že se dostaví možná i hrst originality.

Příběh hry je jednoduchý a přímočarý. Simpsonovi si uvědomí, že jsou zajatci ve hře a mohou využívat podobných schopností jako postavičky ze známých her. Zde se dostavuje originalita v podobě různorodosti misí. Každá mise je hlavně tak trochu jiná hra (resp. parodie na hru) a nelze tedy celou hru zařadit jednoznačně do některého ze žánrů.

Z ukázek je patrná část zvaná „Medal of Homer“, která bude parodovat 1st person akci z období 2. světové války – Medal of Honor. Další Grant Theft Scratchy bude parodovat většině hráčů známé GTA. Postupně by mělo dojít na 16 úrovní.

Smutná zpráva je, že vlastníte-li doma pouze PC, můžete truchlit po filmu dál. Hra totiž bude vycházet pro platformy Xbox 360, Nintendo Wii, DS a pak PlayStation 2, PlayStation 3 a PSP. Pro jistotu bude mít každá verze jiný obal. Snad aby se žluté regály počítačových obchodů aspoň trochu obměňovaly.


©2007 TheSimpsons.cz, všechna práva vyhrazena | design a kod Plaváček webdesign | ilustrace DALIart | redakční systém Plume CMS