Přeskočit navigaci


Kalendář

Září - Říjen
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23

Reklama, odkazy

Naši partneři

Yumer - denní menu, rozvoz, takeaway - nabídka restaurací přehledně Plaváček webdesign Ubytování v chorvatsku


Ze života Simpsonů

Perličky ze seriálu o jedné blaznivé rodince, o městě, historii a geografických zajímavostech, morálních a politických pilířích animované společnosti ve Springfieldu.

Simpsonovi - nejdéle aktivní seriál. Vyšlo již 18.sérii a celkově 400 dílů. 19-tá série startuje tento měsíc (září 2007). 16x byly nominováni na prestižní ocenění Emmy v kategorii "Nejlepší animovaný televizní pořad" a 9x z toho vyšly vítězně. O právo promítat oficiální premiéru soupeřilo 14 amerických měst s názvem Springfield. Nakonec v hlasování zvítězil Springfield ve státě Vermont. Tomu věnovalo hlas 15 367 lidí, druhému v pořadí 14 634 lidí. Celkem je v USA 50 obydlených míst s názvem Springfield.

Pokud se budeme držet filmu a seriálu, nachází se bašta žlutých postaviček někde mezi státy Ohio, Kentucky a Nevada. Ve městě prosperuji, mimo jiné, čtvrti jako China Town, Tibet Town, Ethnic Town, Malá Itálie, Malý Bangkok, také třída Gayů a Ruská třída. V jednom z dílů se hovoří o tom, že Springfield se dostal na obálku časopisu Time s titulem „Nejhorší město v Americe“. Ve státě, kde se městečko nachází je povolen trest smrti a představitelem v Kongresu je USA je Herschel Krustovsky (také Klaun Krusty).

Herci, kteří postavičkám propůjčili hlas dostávají 360 tisíc dolarů za sérii. (Pro srovnání je to méně, než si vydělávali hlavní postavy seriálu Přátelé, ale více, než měli David Duchovny a Gillian Anderson z X-files).

South ParkSimpsonovi se objevili i v jednom z dílů známého South Parku. Opuštěný a poblázněný Bartere se prohlásí za superzločince a nemůže vybrat pro město trest, protože všechny jeho lumpárny již byly použity v Simpsonech. Po úplné ztrátě sebekontroly vidí své okolí nakreslené ve stylu Simpsonů.

V roce 1999 časopis PRISM označil seriál jako „nejvíce bohulibou televizní show “. Vznešené morální základy hrdinů a autorů Simpsonů obdivuje i spisovatel Mark Pinsky, autor díla „Víra v Simpsony: Duchovní život animované americké rodiny “.

Erik Stefani, bratr známé zpěvačky Gwen a zakladatel kapely No Doubt, opustil skupinu před tim, než se proslavila právě kvůli spolupráci na seriálu The Simpsnons. V roce 1998 byl odměněn nominací na Gremmy v kategorii „Píseň roku“ za hit „Don’t Speak“.

Herečce Nancy Cartwright, ze seriálu ji známe jako Barta, je 49 let a v roce 2004 vydala autobiografii s názvem „Můj život, příběh 10-ti letého kluka“.

(obr. Nancy.jpeg)

Bartu Simpsonovi, kdyby žil v reálu, mohlo být letos 27 let a to konkrétně 1. dubna.

Oficiální věk Homera Simpsona je 38 let (původně se oznámil věk 34). Oficiální IQ Homera je 55.

V roce 1990 song „Do the Bartman“ v podání Barta Simpsona okupovala 2 týdny první příčku britské hit-parády. Na vzniku hitu se podílel i Michale Jackson.

G. Bush starší v období své prezidentské funkce vystoupil s prohlášením, že chce americké rodiny co nejméně podobné Simpsonům.

46. místo – to je pozice, kterou obsadil Bart Simpson na žebříčku „100 nejvíce inspirujících osobností 20. století“, vytvořeným časopisem Time. Byl jedinou vymyšlenou postavou na seznamu.

Časopis Vanity Fair vybral deset nejlepších dílů Simpsonů a na první místo se dostal třetí díl („Rosebud“ v překladu „Medvídek“) 5. série. Plyšový medvídek Meggie je ve skutečnosti stará hračka pana Burnse. Nostalgie pana Burnse vypadá jako parodie na film „Občan Kane“ – uvádí časopis.

Homer Simpson a kapela The WhoBěhem existence seriálu se v něm objevilo více než 100 pozvaných celebrit – Larry King, Ringo Star, Steven Taylor, Sting, Tom Jones, Brook Shields, Red Hot Chilli Peppers, Elizabeth Taylor, George Harrison, James Brown, Paul McCartney, Cypress Hill, Smashing Pumpkings, Sonic Youth, U2, Jerry Springer, Kim Besinger, Alec Baldwin, Ron Howard, Rupert Merdock, Elton John, Mel Gibbson, Lucy Lawless, Britney Spears, Tom Hanks a další.

Původní záměr štábu, pojmenovat otce rodiny Abraham, Matt Groening smetl ze stolu, jelikož tak se jmenoval jeho dědeček.

Film The Simpsons Movie si hned na začátku vydělal slušné částky. Jen v USA posbíral během krátké doby necelých 72 mil. dolarů a celkem 168 mil. dolarů po celém světě, což je rekordní částka.


©2007 TheSimpsons.cz, všechna práva vyhrazena | design a kod Plaváček webdesign | ilustrace DALIart | redakční systém Plume CMS